SUMAK(150GRAM)
SUMAK(150GRAM)

SUMAK(150GRAM)

İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺40,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺29,99(KDV Dahil)

SUMAK 150GR

:

SUMAK

 

Sumak, aslında çalı biçiminde bir bitkinin yuvarlak, kırmızı ve ekşi tadı bulunan meyvesidir. Bu meyveler mevsiminde toplandıktan sonra, uygun kurutma yöntemleri kullanılarak kurutulur ve ardından sofra tuzu ile harmanlanır. Sonuç olarak ortaya sumak çıkar. Sumak özellikle soğanın kokusunu ve acısını azalttığı için, soğan salatalarında kullanılan bir baharat türüdür. Bununla birlikte daha pek çok yemekte ve salatada da sumak tozu kullanılabilir. Eğer siz de Türkiye’de yetişen en kaliteli sumak meyvelerinden elde edilmiş olan Saraymar marka ürünlerden almak isterseniz, bu işlem için yalnızca bir tık uzaktasınız.

 

Sumak Kullanım Alanları ve Besin Değerleri

 

Sumak soğan salatalarında acıyı ve kokuyu alması için kullanılabileceği, biber dolması ya da yaprak sarması gibi yemeklerde ekşi bir tat vermesi amacıyla da kullanılabilir. Aynı zamanda sumak tozu, her türlü salatada ve sofra yemeğinde, isteğinize ve damak zevkinize uygun olarak kullanılabilir.

 

100 gram sumak içerisinde bulunan besin değerleri ise şu şekildedir: 346 kalori, 12,3 gram protein, 12,9 gram yağ, 36,7 gram karbonhidrat. Ayrıca sumak tek başına tüketilebilecek bir baharat olmamakla birlikte, yalnızca yemeklerin ya da salataların içinde kullanılması önerilmektedir. Sağlık açısından pek çok faydası olduğu bilinen sumak tozu, çok aşırı tüketilmemelidir. Çünkü sumak, aşırı tüketim sonucunda kan basıncını ve tansiyonu yükseltebilir. Bu yüzden özellikle tansiyon hastası olan kişilerin kontrollü bir şekilde tüketmesi önerilmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR