İSOT(150GR)
İSOT(150GR)

ŞANLIURFA İSOT(150GR)

İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺40,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺29,99(KDV Dahil)

İSOT BİBER 150 GRAM

:

İSOT

 

İsot, normal pul biber ya da kırmızı toz bibere göre çok daha acı olan bir baharat türüdür. Aslında Şanlıurfa bölgesiyle özdeşleşmiş bir ürün olmasına rağmen, yalnızca bu bölgede üretilmez. Pek çok farklı bölgede çok iyi kalitede isot biber üretilir. Kırmızı acı pul biberin ateş ve ısı ile karartılması sonucunda ortaya çıkan isot, aslında bir nevi fermantasyona uğratılmış kırmızı pul biber ürünüdür. Fiyatı normal kırmızı pul bibere oranla daha ucuz olan isot baharat, sağlık açısından da faydalı bir üründür. Saraymar markası ve kalitesi ile satın alabileceğiniz isot baharat, minimum 250 gram olacak şekilde paketlenerek, istediğiniz adrese gönderilebilmektedir.

 

İsot Biber Kullanım Alanları ve Besin Değerleri

 

İsot genellikle çiğ köfte ya da kebap gibi yemeklerle tüketilse de, kullanım alanları yalnızca bunlarla sınırlı değildir. Çorba ya da kuru fasulye gibi tüm sulu yemeklerde kullanılabilecek olan isot biber, yemeklere tat vermesinin yanında renk de verir. Ayrıca isot bağışıklık sistemini güçlendiren bir baharat olduğu için, vücudu hastalıklara karşı korur ve vücuttaki mikropların atılmasına yardımcı olur. Kemik gelişimi açısından da faydalı olduğu bilinen isot baharat, aynı zamanda vücutta biriken ödemin atılması konusunda da etkilidir.

 

100 gram isot biber içerisinde bulunan besin değerleri şöyle sıralanabilir: 443 kalori, 56 gram karbonhidrat, 59 gram protein, 85 gram yağ ve 28 gram lif. Ayrıca isot içerisinde A vitamini, B6 vitamini, C vitamini, kalsiyum, demir ve magnezyum gibi mineraller bulunur. Bu besin değerlerinden de anlaşılabileceği üzere, isot biber son derece sağlıklı bir baharattır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR