KİMYON(150GR)
KİMYON(150GR)

KİMYON(150GR)

İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺40,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺29,99(KDV Dahil)

KIMYON 150 GR

:

KİMYON

 

Gerek Türk mutfağında, gerek dünya mutfağında sayısız baharat bulunur. Bu baharatlardan bazıları yalnızca Türk mutfağına özgü iken, bazıları ise tüm dünyada kullanılır. İşte kimyon da tüm dünyada kullanılan baharat türlerinden biridir. Gerek muazzam tadı, gerekse de kendisini çok uzaklardan bile hissettiren aromatik kokusu ile toz kimyon, hemen hemen her tür yemekte kullanılsa da, genellikle et yemekleri ile özdeşleşmiştir. Beyaz ve pembe çiçekleri olan bir bitki olan kimyon, tohumları toplandıktan sonra kurutulur ve toz kimyon haline getirilir. Toplandıktan sonra tamamen doğal ve geleneksel yöntemlere uygun olarak kurutulan kimyon baharat haline geldikten sonra 250 gramlık paketler haline firmamız aracılığıyla satışa sunulur. Siz de bu Saraymar ürünü ile yemeklerinize bambaşka bir aroma ve tat katmış olursunuz.

 

Kimyon Kullanım Alanları, Faydaları ve Besin Değerleri

 

Sindirimi düzenleyen bir bitki olan kimyon, özellikle et ve balık yemeklerinde aktif olarak kullanılsa da, aslında Türk mutfağındaki pek çok yemekte damak zevkine göre kullanılabilir. Kas ve kemik gelişimini destekleyen toz kimyon, aynı zamanda yüksek kolesterolü düşürme etkisine de sahiptir. Astım ve bronşit ile diyabet tedavisinde kullanılabilir. Özellikle vücudumuz için çok fazla faydası bulunan bir diğer ürün olan yoğurt ile birlikte tüketildiğinde, sindirim sistemi rahatlatıcı özelliği bulunur. Aynı zamanda kimyon baharat olarak çeşitli içecek karışımlarında da değerlendirilebilir.

 

100 gram toz kimyon içerisinde yaklaşık olarak şu besin değerleri bulunur: 374 kalori, A vitamini, 22 gram yağ, kalsiyum, 168 mg sodyum, 1788 mg potasyum, 44 gram karbonhidrat, 18 gram protein, C vitamini, demir ve magnezyum.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR