ÇÖREK OTU 150 GR
ÇÖREK OTU 150 GR

ÇÖREK OTU(150GR)

İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺40,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺30,00(KDV Dahil)

150 Gram

:

ÇÖREK OTU

 

Türk mutfağının önemli baharatlarından olan çörek otu baharatının hem yaygın bir kullanım alanı, hem de insan sağlığına pek çok faydası bulunur. Susama benzeyen bir baharat olan çörek otu, tıpkı susam gibi tohum şeklindedir. İstenirse öğütülerek toz şekilde, istenirse olduğu gibi, istenirse de yağı çıkarılarak tüketilebilir. Nasıl tüketilirse tüketilsin, çörek otu faydaları kendisini her şekilde gösterecektir. Eğer siz de çörek otu siparişi vermek isterseniz, bunu firmamız aracılığıyla, 250 gramlık paketler şeklinde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Çörek Otu Faydaları ve Besin Değerleri

 

Çörek otunun insan sağlığı açısından pek çok faydası bulunmakla birlikte, çeşitli tüketim şekilleri bulunur. Örneğin yemeklerin içinde normal bir baharat olarak kullanılabileceği gibi, böreklerin ve çöreklerin üzerinde ya da yoğurtla karıştırılarak da tüketilebilir. Her türlü kullanımının da çörek otu faydaları olarak şu etkiler görülebilir:

 

  • Öksürüğün yumuşaması ya da sona ermesi,
  • Hazmın kolaylaşması ve sindirim sisteminin düzenlenmesi,
  • Grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıkların önlenmesi,
  • Hücrelerin yenilenmesini hızlandırması ve bu sebeple açık yaraların çabuk iyileşmesi.

 

Bu sayılan faydaların dışında çörek otu tüketiminin daha pek çok faydası bulunur. Ayrıca 100 gram çörek otu içerisinde bulunan besin değerleri de şu şekildedir: 344 kalori, 15 gram yağ, 88 mg sodyum, 1694 mg potasyum, 52 gram karbonhidrat ve 16 gram protein. Aynı zamanda A, C ve B6 vitaminlerinin yanında demir, magnezyum ve kalsiyum gibi mineraller de bulunur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR